Jak jsme našli balónek – Wie wir einen Ballon gefunden haben

Autor: reditel  //  Kategorie: Akce školy, Akce tříd, Informace nejen pro rodiče

„Paní učitelko, my jsme něco našli s tatínkem v lese, můžu to přinést do školy?“ Tak to celé začalo.

Jednalo se o tzv. lampion štěstí s připojeným přáním a s žádostí o odeslání na uvedenou adresu. Zjistili jsme, že lampion k nám přiletěl až z Bavorska. Společně s dětmi ze sedmé třídy jsme napsali krátký dopis a čekali.

A dočkali jsme se. Dostali jsme odpověď od mladého manželského páru a rozběhla se vzájemná písemná korespondence. V rámci ní jsme procvičili naše znalosti německého jazyka psaním dopisů, zjišťovali jsme informace o Bavorsku z materiálů, které jsme dostali, a také z internetu a sami jsme odeslali informace našim novým německým přátelům o naší obci Pomezí, německy Laubendorf.

Pevně doufáme, že se naše spolupráce bude dále vyvíjet a kdo ví, třeba se nám podaří i zorganizovat setkání …?

„ Frau Lehrerin, wir haben etwas mit dem Vati im Wald gefunden, darf ich das in die Schule bringen?“ So begann das Ganze.

Es handelte sich um ein sogenanntes Glück Lampion mit einer beigefügten Wunschkarte einschließlich einer Adresse. Wir stellten fest, dass es zu uns aus Bayern ankam.  Wir schrieben zusammen mit Kindern einen kurzen Brief, sandten ihn ab und warteten.

Und wir brauchten nicht lange warten. Wir bekamen eine Antwort von einem jungen Ehepaar, und eine wechselseitige schriftliche Korrespondenz konnte began. Im Rahmen deren übten wir unsere Kenntnisse der deutschen Sprache durch  Briefeschreiben, wir suchten Informationen über Bayern aus dem Internet und auch aus Materialien, die wir bekamen, und wir selbst sandten unseren neuen deutschen Freunden Informationen über unserer Gemeinde Pomezí, auf Deutsch Laubendorf.

Wir hoffen fest, dass sich unsere Zusammenarbeit weiter entwickeln wird, und wer weiß, vielleicht gelingt es uns, ein Treffen zu arrangieren….?

Laubendorf

Pomezí